Interneto etiketas

Tinklo etiketas (angl. netiquette) – tai visų interneto vartotojų elgesio taisyklių rinkinys, kurį galima palyginti su garbės kodeksu. Su tinklo etiketu turi būti susipažinęs ir jo laikytis kiekvienas interneto vartotojas. Tinklo etiketas nuolat vystosi, plečiasi, keičiasi.

Interneto taisyklės

• Gerbk žmogų.
  • Naudodamasis internetu laikykis tų pačių etikos taisyklių kaip ir įprastame gyvenime.
  • Taupyk kitų žmonių laiką.
  • Sukurk gerą savo įvaizdį internete.
  • Valdyk savo jausmus.
  • Gerbk kitų žmonių privatumą.
  • Atlaidžiai žiūrėk į kitų žmonių klaidas.

Asmeninis susirašinėjimas

• Nepamirškite, kad elektroninis paštas nėra saugus. Todėl geriau nerašyti to, ko nerašytumėte atvirlaiškiu.
  • Rašydami laišką būtinai nurodykite jo temą (Subject), kuri atspindėtų laiško turinį arba kas svarbiausia.
  • Stenkitės būti paslaugus laiško gavėjui. Nepamirškite pabaigoje parašyti savo vardo ir kitos informacijos.
  • Venkite ilgų laiško eilučių. Žinokite, kad gavėjui gali būti nepatogu skaityti ilgesnę nei 65-70 ženklų eilutę.
  • Rašant oficialiems asmenims nevartokite žargono, šypsenėlių, atspindinčias rašančiojo nuotaiką ar jausmus.
  • Persiunčiant gautą laišką, neturite teisės keisti jo teksto, galite tik sutrumpinti įterpdami daugtaškius.
  • Būkite atsargūs su adresais. Kai kurie adresai atrodo kaip vieno asmens, o iš tikrųjų tai kelių žmonių bendras adresas.
  • Baigdami pokalbį, visada atsisveikinkite ir palaukite, kol pašnekovas atsisveikins.

Etiketas bendraujant vienu metu keliems žmonėms

• Turėkite omeny, kad jūsų mintis gali perskaityti bet kas – ir draugai, ir nepažįstami ar vyresni žmonės. Todėl visada apgalvokite, ar norite visiems skelbti viešai tai, ką manote.
  • Žinutės ir straipsniai turi būti glausti ir taiklūs.
  • Nekaltinkite sistemos administratoriaus dėl netinkamo kitų diskusijos dalyvių elgesio.
  • Supraskite, kad kiekvienas kalba tik už save, o ne už savo įstaigą ar organizaciją.
  • Prieš prašydami pagalbos techniniais kompiuterių klausimais pirmiausia paieškokite atsakymo instrukcijose ar žinyne.
  • Jei norite pareikšti savo pastabas kuriam nors diskusijos dalyviui, nusiųskite laišką jam asmeniškai.
  • Nesivelkite į barnius.

Video įrašų etiketas

• Nepatartina internete publikuoti šeimyninių įrašų.
  • Žiūrint įrašą viešumoje, reikėtų naudoti ausines.
  • Neplatinti reklaminių įrašų.
  • Rašyti tik pozityvius komentarus arba išvis nekomentuoti.

Informacija atnaujinta — 2023.01.11 | << ATGAL

Žodinė paieška

Įstaigos duomenys

Šiaulių lopšelis-darželis „Gintarėlis“