RAMI GALVA PRIEŠ ATOSTOGAS
Tymai
Lietuvoje 2024 m. jau registruoti 16 tymų atvejų (iš jų 1 Šiaulių apskrityje). 2023 metais buvo registruoti tik 3 atvejai. Siekiant atkreipti bendruomenės dėmesį į šios infekcijos plitimą ir galimus apsisaugojimo būdus, dalinamės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtu plakatu.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Elvyra Grigaitienė
Nuo 2024 m. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ organizuojamas lankstus dienos poilsis, atsižvelgiant į:
TĖVAI JAU GALI REGISTRUOTI SAVO 6 MĖNESIŲ IR VYRESNIUS VAIKUS VAKCINACIJAI NUO COVID-19 LIGOS
Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomenduoja skiepyti 6 mėnesių – 4 metų vaikus „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šią amžiaus grupę nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Šios amžiaus grupės vaikų skiepijimui pritarė ir Darbo grupė COVID-19 ligos vakcinacijos strategijos parengimui, Lietuvos pediatrų draugija, Nacionalinės imunoprofilaktikos 2019–2023 metų programos nepriklausomų ekspertų (patarėjų, konsultantų) grupė.
Nuo antradienio, kovo 7 d., vakcinacijai nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) Šiaulių mieste jau gali būti registruojami 6 mėnesių – 4 metų amžiaus vaikai. Informuojame, kad vakcinų šios amžiaus grupės skiepijimui turi Šiaulių centro poliklinika (toliau – Centro poliklinika) ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Dainų PSPC). Primename, kad gyventojai gali nemokamai vakcinuotis nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) bet kurioje gydymo įstaigoje, kur yra vykdomas skiepijimas, nepriklausomai nuo to, prie kurios gydymo įstaigos jie yra prisirašę.
Tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali internetinėje svetainėje www.koronastop.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus, pasirinkus skiepijimo vietą ir laiką, arba telefonu kreipiantis į Centro polikliniką arba Dainų PSPC. Vienas iš minėtų asmenų taip pat turės lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
Nuoroda registracijai: https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine
Nuo karo bėgantys ukrainiečiai mūsų šeimose
Paramos vaikams centro psichologų rekomendacijos, ką svarbu žinoti prieš priimant ukrainiečius ir kaip kartu gyventi
Pastaruosius 2 metus besitęsianti pandemija ir šių dienų karas Ukrainoje gali išprovokuoti vaikų ir paauglių sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, išauginti psichologinį pažeidžiamumą, padidinti konfliktinių situacijų šeimoje ar mokykloje, net lemti psichikos ar elgesio sunkumų atsiradimą. Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai tokiose situacijose, turėtų jiems svarbios informacijos, gebėtų laiku atpažinti sunkumus ir žinotų, ką daryti. Tad siekdama padėti tėvams geriau suprasti savo vaikus Sveikatos apsaugos ministerija iniciavo trumpų atmintinių tėvams parengimą…
EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS ATMINTINĖ
Ekstremali situacija. Atmintinė
Ukrainos vaikai šalia mūsų: kaip reaguoti į jų jausmus ir elgesį
Ukrainos vaikai šalia mūsų kaip reaguoti į jų jausmus ir elgesį
Atnaujinama izoliacijos tvarka: trukmė mažinama iki savaitės, tačiau izoliuotis turės visi turėję sąlytį artimoje aplinkoje
Atnaujinama izoliacijos tvarka nuo 2022-01-17 dienos
Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas
Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju TURĖJO NEVAKCINUOTAS ARBA NEPERSIRGĘS ugdymo įstaigos darbuotojas
Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju TURĖJO VAKCINUOTAS ARBA PERSIRGĘS ugdymo įstaigos darbuotojas
Kontaktas su užsikrėtusiuoju COVID-19 ugdymo įstaigoje-ALGORITMAI
Pajutę peršalimo simptomus likime namie
Didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimas
Galimybių pasas ir kiti galiojantys dokumentai
Norinčius ir galinčius padovanoti kraujo kviečiame registruotis:
https://apklausa.lt/f/kraujo-donorystes-akcija-2021-09-14-454rkwt.fullpage
Kviečiame Šiaulių miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai“ (The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:
P išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
P geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,
P įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
P išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
P išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
P tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
P stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
P suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.
Savivaldybėje planuojamos nuotolinės tėvų grupės.
Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:
Registruotis į tėvų grupes galima čia:
Tėvų grupių vadovių kontaktai:
Inga Maslauskienė, tel. 8 658 66902
Raimonda Skerytė-Naginskienė, tel. 8 658 66878
Donata Šimkutė-Špėgienė, tel. 8 658 66842
Inga Jankauskienė, tel. 8 658 65474
Tėvų linijoje psichologo konsultacija tą pačią dieną, visoje Lietuvoje, ir vasarą
Šiaulių vakcinavimo centre galimybė pasiskiepyti be išankstinės registracijos
2021-05-18
Jei priklausote amžiaus grupei 45+, tačiau dar neturėjote galimybės pasiskiepyti nuo COVID-19, kviečiame į šią savaitę kasdien Šiaulių vakcinavimo centre (J. Jablonskio g. 16) rengiamas mini akcijas. Jų metu, numatoma be išankstinės registracijos į vakcinavimo centrą atvykusiems gyventojams ( būtina turėti asmens dokumentą) skiepyti tos dienos flakonuose likusias vakcinos dozes.
Iki 10 asmenų gali būti paskiepyta:
P Antradienį (2021-05-18) nuo 18.30 iki 19.00 – Moderna, Comirnaty (Pfizer) vakcinos.
P Trečiadienį (2021-05-19) nuo 12.30 iki 13.00 – Janssen vakcina.
P Ketvirtadienį (2021-05-20) nuo18.30 iki 19.00 – Comirnaty (Pfizer) vakcina.
P Penktadienį (2021-05-21) nuo 12.30 iki 13.00 – Vaxzevria (AstraZeneca) vakcina.
Šiaulių miesto savivaldybės informacija
https://www.siauliai.lt/index.php?551394962
Lietuvoje startuoja viena registracijos vakcinacijai plataforma
Prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, startuoja ir vieninga elektroninė registracijos sistema. Nuo šiandienos visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leis ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį.
Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt.
Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).
Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.
Detalesnę informaciją rasite čia:
https://www.siauliai.lt/index.php?466517429
Pradedama visuomenės vakcinacija visoje Lietuvoje
Dalyvaukite nuotolinėje paskaitoje apie vaikų burnos sveikatą. Daugiau informacijos prisegtuke.
Nemokamos psichologų konsultacijos „Tėvų linijoje“ padeda sulaukti eilės pas psichologą
Antra „Vaxzevria“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau nei po 12 savaičių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena savivaldybėms ir skiepijančioms įstaigoms, kad skiepijant vakcina nuo koronaviruso „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) rekomenduojama daryti 12 savaičių pertrauką tarp pirmos ir antros vakcinos dozės. Tačiau, atsižvelgiant į individualias aplinkybes, antrą dozę leidžiama skirti ir anksčiau, gamintojo nustatytu 4–12 savaičių intervalu.
Trumpesnį intervalą ministerija rekomenduoja taikyti mokytojams ir abiturientams, atsižvelgiant į jų ugdymo planus ir egzaminų tvarkaraščius, taip pat kitų skiepijamų grupių asmenims, jeigu ilgesnė pertrauka tarp pirmos ir antros vakcinos dozių gali daryti neigiamą įtaką jų vykdomai veiklai.
Anksčiau skirti antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę taip pat rekomenduojama toms gyventojų grupėms, kurioms yra privalomas periodinis testavimas, kol asmenys nėra paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą.
Tie gyventojai, kuriems antra vakcinos dozė buvo paskirta po 12 savaičių ir kurie dėl pagrįstų aplinkybių norėtų ją gauti anksčiau, turėtų kreiptis į skiepijančią įstaigą (kurioje buvo atliktas pirmas skiepas). Tokie prašymai bus vertinami individualiai, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.
Plačiau skaitykite čia: https://www.siauliai.lt/index.php?1138730323
Informacinis pranešimas apie AstraZeneca vakciną
WILMINGTON, Del.–(BUSINESS WIRE)–AstraZeneca JAV III fazės AZD1222 tyrimas parodė statistiškai reikšmingą vakcinos veiksmingumą
79% užkertant kelią simptominiam COVID-19 ir
100% veiksmingumui užkertant kelią sunkioms ligoms ir hospitalizacijai.
Ši tarpinė saugumo ir veiksmingumo analizė buvo pagrįsta 32 449 dalyviais, sukaupusiu 141 simptominį COVID-19 atvejį.
Vakcinos veiksmingumas atitiko etninę kilmę ir amžių. Visų pirma 65 metų ir vyresniems dalyviams vakcinos veiksmingumas buvo 80%.
Vakcina buvo gerai toleruojama, o duomenų saugumo stebėsenos taryba (DSMB) nenustatė jokių su vakcina susijusių saugos problemų.
Plačiau:https://www.businesswire.com/news/home/20210322005323/en/AZD1222-US-Phase-III-Trial-Met-Primary-Efficacy-Endpoint-in-Preventing-COVID-19-at-Interim Analysis#.YGKzx1qIFhY.gmail
Ar gyventojas gali pasirinkti vakcinos rūšį?
Informacinis pranešimas
Nuo 2020 m. gegužės 1 d. vaikų profilaktiniai sveikatos pažymėjimai privalo būti pildomi tik elektroniniu būdu. O kai kurių privačių odontologijos paslaugas teikiančių įstaigų išduodami „popieriniai“ pažymėjimai teisiškai negalioja. Rekomenduoju tėvams, prieš kreipiantis į odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą, pasiteirauti, ar ji atlikusi profilaktinį vaiko dantų ir burnos higienos būklės patikrinimą galės išduoti elektroninį profilaktinį pažymėjimą. Jeigu įstaiga tokių galimybių neturi, tuomet tėvai turėtų kreiptis į kitą odontologijos paslaugas teikiančią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, turinčią galimybę išduoti elektroninį profilaktinį pažymėjimą. Taip pat informuoju, kad norint nemokamai atlikti profilaktinį vaiko dantų ir burnos higienos būklės patikrinimą ir gauti elektroninį profilaktinį pažymėjimą, galima kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios vaikas yra prisirašęs. Jeigu pati gydymo įstaiga gydytojo odontologo neturi, ji privalo informuoti, kur teikiamos nemokamos odontologinės paslaugos joje prirašytiems pacientams.
Bendruomenės narių dėmesiui!
Šiais metais visuomenės sveikatos biuras vėl organizuoja nemokamas individualias ir grupines psichologų konsultacijas. Ši pagalba teikiama visiems Šiaulių miesto gyventojams ir ypač šiuo metu labai mums visiems reikalinga. Daugiau informacijos rasite stenduose. Registruokitės, stiprinkite psichologinę sveikatą!
INFORMACINIS PRANEŠIMAS
Gerb. tėveliai, globėjai,
Informuoju, kad yra galimybė vaikams, ugdomiems lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“, ugdymo proceso metu, sergantiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis (pavyzdžiui, astma, dermatitu, cukriniu diabetu ir kt.), sudaryti savirūpos planą, kuris padėtų prižiūrėti, gerinti vaiko sveikatos būklę. Kadangi kiekvienas tėvelis, globėjas geriausiai žino vaikučių sveikatos būklę (gydytojai dažnai nenurodo ligos pavadinimo ar ligos kodo sveikatos profilaktiniuose pažymėjimuose, kuriuos kiekvienais metais pildo po vaiko apžiūros). Informuokite įstaigos sveikatos priežiūros specialistę, jeigu jūsų vaikas serga lėtine neinfekcine liga. Esant poreikiui sudaryti savirūpos planą, pateikite gydytojo rekomendacijas, kurių pagalba galėtume sėkmingai tai padaryti. Kad kiekvienas vaikas, kuriam yra reikalinga pagalba ją gautų ir stiprintų savo sveikatą.
Taip pat informuoju, jog vaikų profilaktiniai patikrinimai yra vykdomi ir galite kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, patikrinti vaikučių sveikatą ir atnaujinti sveikatos pažymėjimą.
Informacijos lauksiu el. paštu darina.klimaitiene@sveikatos-biuras.lt
Atsisveikinu nuoširdžiai dėkodama už bendradarbiavimą.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Darina Klimaitienė, 2021-03-08
COVID-19 VAKCINŲ
galimi šalutiniai poveikiai
BENDRUOMENĖS NARIŲ DĖMESIUI!!!
Labai svarbi patikima aktuali informacija skirta kiekvienam bendruomenės nariui apie vakcinas, vakcinaciją, galimus šalutinius poveikius ir pan. šiais adresais:
♦ https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas
♦ https://www.siauliai.lt/index.php?334197637
♦ https://www.vvkt.lt/index.php?2592100020
Aktuali informacija bendruomenės nariams dėl nedarbingumo pažymėjimo
Atmintinė. Kuriais atvejais NVSC teikia/neteikia pažymas, apie asmeniui taikomą privalomą izoliavimą, pirminės AASP šeimos medicinos paslaugas teikiančiai įstaigai.
Antroji COVID-19 banga smogė gerokai smarkiau, tačiau susitelkę virusą galime įveikti.
Lietuvoje veikiantys savivaldybių visuomenės sveikatos biurų darbuotojai nuo spalio mėnesio talkina Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui tiriant užsikrėtimo COVID-19 atvejus. Negailėdami savo laiko ir jėgų, net po darbo valandų bei savaitgaliais visoje Lietuvoje NVSC’ui talkina 751 savivaldybių visuomenės sveikatos biurų darbuotojas. Iki šio momento jie padėjo ištirti daugiau kaip 50% COVID-19 atvejų: išaiškinto virš 30 tūkstančių asmenų užsikrėtimo aplinkybių.
Dabar ypatingai reikia kiekvieno iš mūsų solidarumo ir supratingumo, laikantis visų nustatytų karantino sąlygų. Šią kovą laimėsime visi kartu!
Prašau, pasilik su manimi namuose, jei aš….
Kviečiame tėvus, globėjus, auginančius 3-6 m. vaikus su elgesio ir bendravimo sunkumais, registruotis į nemokamus projekto „Neįtikėtini metai“ grupinius mokymus. „Neįtikėtini metai“ – mokslo įrodymais pagrįsta pozityvios tėvystės ugdymo programa.
Šiaulių miestas, tarp trylikos savivaldybių, įsijungė į šį projektą, siekiant padėti tėvams, auginantiems elgesio ir emocijų sunkumų turinčius vaikus, rasti atsakymus į iškylančius klausimus dėl netinkamo atžalos elgesio, bendravimo, jos auklėjimo ir kitų rūpesčių.
Programos turinys:
– Vaikų socialinių įgūdžių, emocijų valdymo ir pasirengimo mokyklai stiprinimas.
– Pagyrimų ir paskatinimų naudojimas stiprinant vaikų bendradarbiaujantį elgesį.
-Pozityvus drausminimas: taisyklės, įprastos tvarkos įvedimas ir efektyvus ribų nustatymas.
– Pozityvus drausminimas: netinkamo elgesio valdymas.
Tėvų grupių užsiėmimai vyks vieną kartą per savaitę. Grupėje dalyvaus iki 12 tėvų. Susitikimo trukmė – 2,5 val. Išsamesnė informacija prisegta.
I tėvų grupė:
Mokymų vieta: Šiaulių „Rasos“ progimnazijos patalpas (Tiesos g. 1, 78181 Šiauliai)
Mokymų laikas: Ketvirtadienis nuo 17val., nuo spalio 8 d. (preliminari);
Grupės vadovės: Inga Maslauskienė 865866902 ir Raimonda Skerytė – Naginskienė 865866878
II tėvų grupė:
Mokymų vieta: Šiaulių „Rasos“ progimnazijos patalpas (Tiesos g. 1, 78181 Šiauliai)
Mokymų laikas: Treciadienis, spalio 14d. 17val. (preliminari);
Grupės vadovės: Inga Jankauskienė 865865474 ir Donata Šimkutė-Špėgienė 865866842
Kviečiame registruotis nurodytais telefonais.
Esant ekstremaliai COVID-19 situacijai savivaldybėje, tėvų grupių mokymai bus vykdomi nuotoliniu būdu.
Svarbu žinoti įstaigos vadovams, darbuotojams, tėveliams (globėjams, rūpintojams)
Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas individualias bei grupines tikslines psichologų konsultacijas. Plačiau skaitykite prisegtukuose.
Kaip sukurti Vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą?
kaip sukurti vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą
E. sveikata: kaip sugeneruoti vaiko sveikatos pažymos peržiūros kodą?
https://www.youtube.com/watch?v=5J18TuMTgHA
LAIKAS PASIRŪPINTI MOKINIO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMU
KAIP TINKAMAI PASIRUOŠTI DARŽELIUI?
VAIKO NUOSTATOS IR VERTYBĖS FORMUOJAMOS ŠEIMOJE
TAM, KAD VAIKAI AUGTŲ LAIMINGI IR GALĖTŲ ĮVEIKTI IŠKYLANČIUS SUNKUMUS, LABAI SVARBUS TĖVŲ VAIDMUO
Elektrinio paspirtuko vairuotojas – išskirtinis eismo dalyvis?
Elektrinio paspirtuko vairuotojas
PASAULINĖ DIENA BE TABAKO
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro atmintines mokytojams ir tėvams
Kviečiame mankštintis visus visus visus – didelius ir mažus
Mankštas skirtas vaikams galite rasti:
Mankštą, dirbantiems sėdimą darbą – pedagogams, tėveliams:
Daugiau pratimų galite rasti FB profilyje JudekSiauliuose, o patarimų, kaip tausoti ir stiprinti savo sveikatą Šiaulių visuomenės sveikatos biuro FB profilyje https://www.facebook.com/siauliuvsb
Dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose
Nemokamos sveikatinimo paslaugos šiauliečiams – neišeinant iš namų
Kol nėra galimybės organizuoti grupinių mankštos užsiėmimų (sporto salėje ar lauke), jie vyksta nuotoliniu būdu, internetu. Karantino metu ypač svarbu pagal savo galimybes pajudėti kasdien. Tai ne tik padeda išlaikyti jūsų fizinę formą, bet ir gerokai palengvina emocinę būklę. Kviečiame jums patogiu metu savo namuose sportuoti kartu su Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro fizinio aktyvumo skatinimo specialistais – Agne Savenkoviene, Juliumi Sutkumi ir Luku Vaičiuliu. Paraginkite kartu sportuoti ir savo šeimos narius!
Plačiau:
https://www.siauliai.lt/index.php?82078230
Nuo penktadienio viešose vietose dėvėti apsauginę kaukę – privaloma.
Vyriausybei nusprendus karantiną pratęsti dar dviem savaitėms, iki balandžio 27 dienos, sugriežtinta tvarka dėl apsauginių kaukių dėvėjimo. Nuo penktadienio visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, jas dėvėti tampa privaloma.
Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad karantino metu žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.
Šiauliuose pradeda veikti karščiavimo klinika
Šiauliuose pradeda veikti karščiavimo klinika nuo šios dienos t.y. 2020-04-06. Į ją bus nukreipiami viršutinių kvėpavimo takių infekcijos simptomų turintys pacientai, atitinkantys grupę nustatytų požymių, kuriems bus atliekami išsamesni tyrimai. SVARBU! Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai.
Karščiavimo klinika veikia viešojoje įstaigoje Šiaulių centro poliklinikoje (Vytauto g. 101, Šiauliai). Karščiavimo klinikos darbo laikas nustatomas atsižvelgiant į pacientų srautą.
Plačiau skaitykite čia:
https://www.siauliai.lt/index.php?3389051867
Saugumo instrukcija
Informacija prekybininkams dėl parduodamų apsaugos priemonių karantino metu skaičiaus ribojimo
2020-03-31
Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga priėmė sprendimą dėl medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio pardavimo karantino laikotarpiu. Siekiant, kad nebūtų piktnaudžiaujama padėtimi bei kad profilaktiškai naudojamų asmens apsaugos priemonių bei dezinfekcinio skysčio pakaktų kuo daugiau gyventojų, nuspręsta rekomenduoti parduotuvėms kiekius, kokiais juos galima parduoti.
Plačiau skaitykite čia:
Svarbiausios žinutės ir veiksmai COVID-19 prevencijai ir valdymui mokyklose
Šiauliuose uždaromos vaikų žaidimų aikštelės
Siekiant užtikrinti šiauliečių saugumą, laikinai uždaromos miesto žaidimų aikštelės. Pastebima, jog karantino metu nemažai tėvų veda savo vaikus į bendras žaidimų aikšteles. Tai – puiki terpė plisti virusui. Imantis saugumo priemonių, pagrindinės aikštelės uždaromos, gyventojai skatinami nesinaudoti ir kitomis, mažomis, aikštelėmis, esančiomis prie daugiabučių namų.
Primename, jog parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus atstumo – ne mažiau kaip du metrai ir ne ilgiau kaip 15 minučių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, vaikščioti ne daugiau, nei 2 žmonių grupėmis (netaikoma tos pačios šeimos nariams). Be to, primygtinai rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, dengiančias nosį ir burną, o liečiant daiktus viešoje vietoje mūvėti vienkartines pirštines, būtina laikytis asmeninės higienos, kruopščiai plauti bei dezinfekuoti rankas.
Karantinas tęsiamas iki balandžio 13 dienos
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.
„Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė“ – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
Plačiau skaitykite čia:
https://www.siauliai.lt/lit/Karantinas-tesiamas-iki-balandzio-13-dienos
Šiauliuose „karščiavimo klinika“ jau veikia
Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prakalbus apie būtinumą savivaldybėse kurti taip vadinamas „karščiavimo klinikas“, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai jau galės atsikvėpti – karščiuojančių pacientų gydymo klinika ligoninėje veikia nuo pat karantino pradžios. Trijų aukštų Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pacientus perkėlus į kitas ligoninės patalpas bei pertvarkius palatas, karščiuojantys ir turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, atvykę į ligoninę dėl skubiosios pagalbos, guldomi į „karščiavimo kliniką“, kur jiems atliekami išsamūs tyrimai, įtariant ir koronavirusinę infekciją bei COVID-19 ligą…
Plačiau skaitykite čia:
https://www.siauliai.lt/lit/Siauliuose-karsciavimo-klinika-jau-veikia
Šiauliuose pradedami patikrinimai mobiliajame koronaviruso patikros DRIVE-IN punkte
Nuo kovo 24 dieną, 12 valandą dienos pradeda veikti mobilusis Drive-in punktas, kuriame bus tiriami galimai koronavirusu užsikrėtę asmenys. SVARBU! Savavališkai į šį punktą vykti negalima, pirmiausia reikia kreiptis telefono numeriu 1808 ir operatorius suteiks visą informaciją, kaip elgtis toliau.
Atvykus Jums paskirtu laiku, būtina likti automobilyje ir vykdyti personalo nurodymus. Prie įvažiavimo įrengtas stendas su instrukcijomis, kaip reikia elgtis punkte. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato baltą lapą, ant kurio turi būti užrašytas jūsų telefono numeris, jį reikia padėti automobilio viduje matomoje vietoje.
Plačiau skaitykite čia:
Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę?
Šiomis dienomis, kai sudėtinga įsigyti respiratorių ar medicininių kaukių, gyventojams dažnai kyla klausimas ar namuose pasisiūta medžiaginė kaukė yra efektyvi, siekiant apsisaugoti nuo COVID-19 ligos?
Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, nėra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti namuose pasiūtų veido kaukių efektyvumą. Vienas iš tokių tyrimų buvo atliktas Kembridžo universiteto tyrėjų. Duomenys atskleidė, jog namuose pasiūtos medvilnės kaukės sulaiko 50 proc. 0,02–1 mikrono dalelių, o chirurginės (medicininės) kaukės žymiai daugiau – net 80 proc. plačiau skaitykite čia:
http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/ar-tikslinga-deveti-namuose-pasiuta-kauke
Daugiau nei šimtas psichologų ir psichoterapeutų susivienijo po vienu stogu ir yra pasiruošę teikti nuotolinę nemokamą emocinę pagalbą medikams bei jų artimiesiems – dar niekada nebuvo taip svarbu pasirūpinti savimi!
Registruokis čia: https://medo.lt/
Projekto iniciatoriai: „Jaunųjų Psichiatrų Asociacija“
Nuorodos:
http://vpsc.lrv.lt/lt/naujienos/emocine-ir-psichologine-pagalba-medikams-ir-ju-seimos-nariams