Svarbi informacija

Aktuali informacija bendruomenės nariams dėl nedarbingumo pažymėjimo

 

 

Atmintinė. Kuriais atvejais NVSC teikia/neteikia pažymas, apie asmeniui taikomą privalomą izoliavimą, pirminės AASP šeimos medicinos paslaugas teikiančiai įstaigai.

ATMINTINĖ

 

Antroji COVID-19 banga smogė gerokai smarkiau, tačiau susitelkę virusą galime įveikti.

Lietuvoje veikiantys savivaldybių visuomenės sveikatos biurų darbuotojai nuo spalio mėnesio talkina Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui tiriant užsikrėtimo COVID-19 atvejus. Negailėdami savo laiko ir jėgų, net po darbo valandų bei savaitgaliais visoje Lietuvoje NVSC’ui talkina 751 savivaldybių visuomenės sveikatos biurų darbuotojas. Iki šio momento jie padėjo ištirti daugiau kaip 50% COVID-19 atvejų: išaiškinto virš 30 tūkstančių asmenų užsikrėtimo aplinkybių.

Dabar ypatingai reikia kiekvieno iš mūsų solidarumo ir supratingumo, laikantis visų nustatytų karantino sąlygų. Šią kovą laimėsime visi kartu!

 

 

 

 

 

Programėlė KORONA-STOP-LT

 

 

 

Prašau, pasilik su manimi namuose, jei aš….

 

 

 

 

 

Kviečiame tėvus, globėjus, auginančius 3-6 m. vaikus su elgesio ir bendravimo sunkumais, registruotis į  nemokamus projekto „Neįtikėtini metai“  grupinius mokymus. „Neįtikėtini metai“ – mokslo įrodymais pagrįsta pozityvios tėvystės ugdymo programa.

Šiaulių miestas, tarp trylikos savivaldybių, įsijungė į šį projektą, siekiant padėti tėvams, auginantiems elgesio ir emocijų sunkumų turinčius vaikus, rasti atsakymus į iškylančius klausimus dėl netinkamo atžalos elgesio, bendravimo, jos auklėjimo ir kitų rūpesčių. 

 

Programos turinys:

– Vaikų socialinių įgūdžių, emocijų valdymo ir pasirengimo mokyklai stiprinimas.

– Pagyrimų ir paskatinimų naudojimas stiprinant vaikų bendradarbiaujantį elgesį.

-Pozityvus drausminimas: taisyklės, įprastos tvarkos įvedimas ir efektyvus ribų nustatymas.

– Pozityvus drausminimas: netinkamo elgesio valdymas.

 

Tėvų grupių užsiėmimai vyks vieną kartą per savaitę. Grupėje dalyvaus iki 12 tėvų. Susitikimo trukmė – 2,5 val. Išsamesnė informacija prisegta.

 

 

I tėvų grupė:

Mokymų vieta: Šiaulių „Rasos“ progimnazijos patalpas (Tiesos g. 1, 78181 Šiauliai)

Mokymų laikas: Ketvirtadienis nuo 17val., nuo spalio 8 d. (preliminari);

Grupės vadovės: Inga Maslauskienė 865866902 ir Raimonda Skerytė – Naginskienė 865866878

 

II tėvų grupė:

Mokymų vieta: Šiaulių „Rasos“ progimnazijos patalpas (Tiesos g. 1, 78181 Šiauliai)

Mokymų laikas: Treciadienis, spalio 14d. 17val. (preliminari);

Grupės vadovės: Inga Jankauskienė 865865474 ir Donata Šimkutė-Špėgienė 865866842

 

Kviečiame registruotis nurodytais telefonais.

 

Esant ekstremaliai  COVID-19 situacijai savivaldybėje, tėvų grupių mokymai bus vykdomi nuotoliniu būdu.

 

 

 

Svarbu žinoti įstaigos vadovams, darbuotojams, tėveliams (globėjams, rūpintojams)

NVSC Algoritmai dėl covid- 19

 

 

 

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atsakymai į aktualius klausimus susijusius su COVID-19
 

 

 

Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas individualias bei grupines tikslines psichologų konsultacijas. Plačiau skaitykite prisegtukuose.

 

 

 

 

 

 

Kaip sukurti Vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą?

 

kaip sukurti vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą

E. sveikata: kaip sugeneruoti vaiko sveikatos pažymos peržiūros kodą?

https://www.youtube.com/watch?v=5J18TuMTgHA

 

 

 

LAIKAS PASIRŪPINTI MOKINIO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMU

 

 

 

 

KAIP TINKAMAI PASIRUOŠTI DARŽELIUI?

 

 

 

VAIKO NUOSTATOS IR VERTYBĖS FORMUOJAMOS ŠEIMOJE

TAM, KAD VAIKAI AUGTŲ LAIMINGI IR GALĖTŲ ĮVEIKTI IŠKYLANČIUS SUNKUMUS, LABAI SVARBUS TĖVŲ VAIDMUO

VAIKAMS, KURIE IŠ TĖVŲ SUŽINO APIE PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO KELIAMUS PAVOJUS, KYLA MAŽESNĖ TIKIMYBĖ ATEITYJE JAS VARTOTI

 

 

 

 

Elektrinio paspirtuko vairuotojas – išskirtinis eismo dalyvis?

Elektrinio paspirtuko vairuotojas

 

 

PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

Pasauline dienai be tabako

 

 

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro atmintines mokytojams ir tėvams

ATMINTINĖ-MOKYTOJAMS

ATMINTINĖ TĖVAMS

 

Kviečiame mankštintis visus visus visus – didelius ir mažus

Mankštas skirtas vaikams galite rasti:

https://youtu.be/QQjgKe3UfiQ

Mankštą, dirbantiems sėdimą darbą – pedagogams, tėveliams:

https://youtu.be/eunxGrm8KwM

Daugiau pratimų galite rasti FB profilyje JudekSiauliuose, o patarimų, kaip tausoti ir stiprinti savo sveikatą Šiaulių visuomenės sveikatos biuro FB profilyje https://www.facebook.com/siauliuvsb

 

 

 

Dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose

 

Nemokamos sveikatinimo paslaugos šiauliečiams – neišeinant iš namų

Kol nėra galimybės organizuoti grupinių mankštos užsiėmimų (sporto salėje ar lauke), jie vyksta nuotoliniu būdu, internetu. Karantino metu ypač svarbu pagal savo galimybes pajudėti kasdien. Tai ne tik padeda išlaikyti jūsų fizinę formą, bet ir gerokai palengvina emocinę būklę. Kviečiame jums patogiu metu savo namuose sportuoti kartu su Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro fizinio aktyvumo skatinimo specialistais – Agne Savenkoviene, Juliumi Sutkumi ir Luku Vaičiuliu. Paraginkite kartu sportuoti ir savo šeimos narius!

Plačiau:

https://www.siauliai.lt/index.php?82078230

 

Nuo penktadienio viešose vietose dėvėti apsauginę kaukę – privaloma.

 

Vyriausybei nusprendus karantiną pratęsti dar dviem savaitėms, iki balandžio 27 dienos, sugriežtinta tvarka dėl apsauginių kaukių dėvėjimo. Nuo penktadienio visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, jas dėvėti tampa privaloma.

 

Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad karantino metu žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

 

 

 

Šiauliuose pradeda veikti karščiavimo klinika

 Šiauliuose pradeda veikti karščiavimo klinika nuo šios dienos t.y. 2020-04-06. Į ją bus nukreipiami viršutinių kvėpavimo takių infekcijos simptomų turintys pacientai, atitinkantys grupę nustatytų požymių, kuriems bus atliekami išsamesni tyrimai. SVARBU! Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai.

 

Karščiavimo klinika veikia viešojoje įstaigoje Šiaulių centro poliklinikoje (Vytauto g. 101, Šiauliai). Karščiavimo klinikos darbo laikas nustatomas atsižvelgiant į pacientų srautą.

Plačiau skaitykite čia:

https://www.siauliai.lt/index.php?3389051867

 

Saugumo instrukcija

 

 

 

Informacija prekybininkams dėl parduodamų apsaugos priemonių karantino metu skaičiaus ribojimo

2020-03-31

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga priėmė sprendimą dėl medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio pardavimo karantino laikotarpiu. Siekiant, kad nebūtų piktnaudžiaujama padėtimi bei kad profilaktiškai naudojamų asmens apsaugos priemonių bei dezinfekcinio skysčio pakaktų kuo daugiau gyventojų, nuspręsta rekomenduoti parduotuvėms kiekius, kokiais juos galima parduoti.

Plačiau skaitykite čia:

https://www.siauliai.lt/lit/Informacija-prekybininkams-del-parduodamu-apsaugos-priemoniu-karantino-metu-skaiciaus-ribojimo

 

 

Svarbiausios žinutės ir veiksmai COVID-19 prevencijai ir valdymui mokyklose

covid-19 prevencija

 

 

Šiauliuose uždaromos vaikų žaidimų aikštelės

 

Siekiant užtikrinti šiauliečių saugumą, laikinai uždaromos miesto žaidimų aikštelės. Pastebima, jog karantino metu nemažai tėvų veda savo vaikus į bendras žaidimų aikšteles. Tai – puiki terpė plisti virusui. Imantis saugumo priemonių, pagrindinės aikštelės uždaromos, gyventojai skatinami nesinaudoti ir kitomis, mažomis, aikštelėmis, esančiomis prie daugiabučių namų.

 

Primename, jog parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus atstumo – ne mažiau kaip du metrai ir ne ilgiau kaip 15 minučių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, vaikščioti ne daugiau, nei 2 žmonių grupėmis (netaikoma tos pačios šeimos nariams). Be to, primygtinai rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, dengiančias nosį ir burną, o liečiant daiktus viešoje vietoje mūvėti vienkartines pirštines, būtina laikytis asmeninės higienos, kruopščiai plauti bei dezinfekuoti rankas.

 

 

 

Karantinas tęsiamas iki balandžio 13 dienos

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.

 

„Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė“ – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

 

Plačiau skaitykite čia:

https://www.siauliai.lt/lit/Karantinas-tesiamas-iki-balandzio-13-dienos

 

 

Šiauliuose „karščiavimo klinika“ jau veikia

 

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prakalbus apie būtinumą savivaldybėse kurti taip vadinamas „karščiavimo klinikas“, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai jau galės atsikvėpti –  karščiuojančių pacientų gydymo klinika ligoninėje veikia nuo pat karantino pradžios. Trijų aukštų Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pacientus perkėlus į kitas ligoninės patalpas bei pertvarkius palatas, karščiuojantys  ir turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, atvykę į ligoninę dėl skubiosios pagalbos, guldomi į „karščiavimo kliniką“, kur jiems atliekami išsamūs tyrimai, įtariant ir koronavirusinę infekciją  bei COVID-19 ligą…

 

Plačiau skaitykite čia:

https://www.siauliai.lt/lit/Siauliuose-karsciavimo-klinika-jau-veikia

 

 

 

Šiauliuose pradedami patikrinimai mobiliajame koronaviruso patikros DRIVE-IN punkte

 

Nuo kovo 24 dieną, 12 valandą dienos pradeda veikti mobilusis Drive-in punktas, kuriame bus tiriami galimai koronavirusu užsikrėtę asmenys. SVARBU! Savavališkai į šį punktą vykti negalima, pirmiausia reikia kreiptis telefono numeriu 1808 ir operatorius suteiks visą informaciją, kaip elgtis toliau.

 

Atvykus Jums paskirtu laiku, būtina likti automobilyje ir vykdyti personalo nurodymus. Prie įvažiavimo įrengtas stendas su instrukcijomis, kaip reikia elgtis punkte. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato baltą lapą, ant kurio turi būti užrašytas jūsų telefono numeris, jį reikia padėti automobilio viduje matomoje vietoje.

Plačiau skaitykite čia:

https://www.siauliai.lt/lit/Siauliuose-pradedami-patikrinimai-mobiliajame-koronaviruso-patikros-drive-in-punkte

 

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę?

 

Šiomis dienomis, kai sudėtinga įsigyti respiratorių ar medicininių kaukių, gyventojams dažnai kyla klausimas ar namuose pasisiūta medžiaginė kaukė yra efektyvi, siekiant apsisaugoti nuo COVID-19 ligos?

 

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, nėra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti namuose pasiūtų veido kaukių efektyvumą. Vienas iš tokių tyrimų buvo atliktas Kembridžo universiteto tyrėjų. Duomenys atskleidė, jog namuose pasiūtos  medvilnės kaukės sulaiko 50 proc. 0,02–1 mikrono dalelių, o chirurginės (medicininės) kaukės žymiai daugiau – net  80 proc. plačiau skaitykite čia:

http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/ar-tikslinga-deveti-namuose-pasiuta-kauke

 

 

Daugiau nei šimtas psichologų ir psichoterapeutų susivienijo po vienu stogu ir yra pasiruošę teikti nuotolinę nemokamą emocinę pagalbą medikams bei jų artimiesiems – dar niekada nebuvo taip svarbu pasirūpinti savimi!

Registruokis čia: https://medo.lt/

Projekto iniciatoriai: „Jaunųjų Psichiatrų Asociacija“

Nuorodos:

https://medo.lt/

http://vpsc.lrv.lt/lt/naujienos/emocine-ir-psichologine-pagalba-medikams-ir-ju-seimos-nariams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta — 2021.01.11 | << ATGAL
2021 © Šiaulių l-d „Gintarėlis“
Versija neįgaliesiems