Atvira ugdomoji veikla

2021 m. sausio mėn. 22 d. grupės ,,Ežiukai’’ auklėtoja metodininkė Regina Kavaliauskienė organizavo ir vedė atvirą ugdomojąją veiklą ,,Žvėrelių globa žiemą’’.

Ugdomosios veiklos uždaviniai:

* atpažins 4-5 laukinius gyvūnus;

* įtvirtins žinias apie žvėrelių globą žiemą;

* žinos keletą žvėrelių panašumų, kuo minta;

* išgirs žodyje pirmą garsą;

* pagal duotą pavyzdį kopijuos raides;

*  lipdys morkas, gamins ,,šieną’’;

 Veiklą pradėjome žaidimu ,,Sniego malūnas’’. Žiūrėdami mokomąjį filmuką ,,Žvėreliai ruošiasi žiemai’’, sužinojome, kaip žvėreliai peržiemoja, kokie žvėreliai užmiega žiemos miegu, kokie žvėreliai keičia kailiuką, kuo jie minta žiemą. Išsiaiškinome, kas žvėreliams gali padėti  žiemą, kai lauke šalta ir yra daug sniego. Žaidėme žaidimą ,,Kas aš?’’. Mokėmės atpažinti ir teisingai įvardyti miško žvėrelius: kiškutį, lapę, voveraitę, vilką, stirną, ežiuką.  Ugdomojoje veikloje buvo panaudotos netradicinės priemonės. Vaikai, smėlyje, mediniu iešmeliu kopijavo raides, panaudodami namuose pagamintą plastiliną ir česnakų spaudykles, gamino  žvėreliams ,,šieną’’, kiškučiams lipdė morkytes, konstravo ėdžias ir kt. Vaikai suprato, kad padedami tėvelių, girininkų, žvėreliams yra  lengviau iškęsti baltąjį badą. Veiklos metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų ir su didžiuliu susidomėjimu dar ilgai plėtojo veiklą.

2021 © Šiaulių l-d „Gintarėlis“
Versija neįgaliesiems