„Fast Herojai“

Sakoma, kad vaikams labiausiai trūksta vertybių, kuriomis nepailsdami dalijasi vyresnieji. Jie dovanoja besąlygišką meilę, švelnumą, kantrybę, juoką, paguodą, gyvenimiškas pamokas… Žmones, kurie daro tokią teigiamą įtaką mūsų vaikams, vadiname senjorais herojais.                                     

Lopšelis – darželis “Gintarėlis” prisijungė prie iniciatyvos, kurios metu vaikai dovanos savo senjorams herojams nuostabią dovaną – žinias, kurios vieną dieną gali išgelbėti jiems gyvybes. Pasaulio insulto organizacijos duomenimis, insultą patiria vienas iš 4 žmonių. Trečdalis insultą patyrusių žmonių visą likusį gyvenimą kenčia negalią, neleidžiančią džiaugtis gyvenimu su savo vaikaičiais ir šeimomis taip, kaip jie buvo įpratę. Lopšelis – darželis “Gintarėlis” dalyvavo tarptautiniame projekte, skirtame didinti sąmoningumą apie insulto požymius. Darželyje dirbanti Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė pamokėles, kuriose vaikai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir gavo progą pakeisti savo senjorų herojų gyvenimus. Jums gali kilti klausimas, kodėl prie projekto apie insultą kvietėme prisijungti vaikus? Juk insultas dažniausiai ištinka vyresnio amžiaus žmones. Mūsų tikslas yra suteikti visai šeimai žinių apie insulto požymius ir išmokyti, kad juos pastebėjus reikia nedelsiant skambinti numeriu 112.

Vaikai supažindina šeimas su daugybe įvairių dalykų. Patys to nejausdami per vaikus sužinome apie tai, kas mūsų visai nedomina, pavyzdžiui, dinozaurus. Tyrimais įrodyta, kad mokant vaikus sveikos gyvensenos jie gali sėkmingai perduoti šias žinias savo tėvams ir netgi pakeisti jų gyvenimo būdą. Todėl mokydami vaikus svarbiausių insulto simptomų ir to, ką reikia daryti jiems pasireiškus, bei patikėdami jiems „misiją“ perduoti šias žinias savo šeimoms, galime išgelbėti žmogaus gyvybę.

Dalyvaudami programoje vaikai išmoko įsiminti 3 svarbiausius insulto požymius susiedami juos su pagalbos numeriu 112. Programą sudarė 5 pamokėlės, kurių kiekvienai skiriama 1 valanda per savaitę. Kiekvieną savaitę vaikai išmoko 1 insulto požymį. Ugdymo procese vaikams draugiją palaikė 3 „senjorai superherojai“. Kiekvienas superherojus padėjo vaikams išmokti tam tikrą insulto požymį susiedamas jį su vienu skaičiumi iš Europos bendrojo pagalbos numerio 112.

Misijai užbaigti paprašyta šeimų kiekvieną savaitę prisijungti prie interneto svetainės fastheroes.com.

Šioje svetainėje visa šeima galėjo stebėti smagų kassavaitinį animacinį filmuką, sužinoti apie tos savaitės insulto požymį bei užbaigti misiją. Svetainėje vaikas galėjo žaisti smagius žaidimus ir užsidirbti „monetų“, „deimantų“, už kuriuos galėjo „nusipirkti“ ir parsisiųsti Fast Herojų atributikos.

2021 © Šiaulių l-d „Gintarėlis“
Versija neįgaliesiems