Naujienos

Sakoma, kad vaikams labiausiai trūksta vertybių, kuriomis nepailsdami dalijasi vyresnieji. Jie dovanoja besąlygišką meilę, švelnumą, kantrybę, juoką, paguodą, gyvenimiškas pamokas… Žmones, kurie daro tokią teigiamą įtaką mūsų vaikams, vadiname senjorais herojais.                                     

Lopšelis – darželis “Gintarėlis” prisijungė prie iniciatyvos, kurios metu vaikai dovanos savo senjorams herojams nuostabią dovaną – žinias, kurios vieną dieną gali išgelbėti jiems gyvybes. Pasaulio insulto organizacijos duomenimis, insultą patiria vienas iš 4 žmonių. Trečdalis insultą patyrusių žmonių visą likusį gyvenimą kenčia negalią, neleidžiančią džiaugtis gyvenimu su savo vaikaičiais ir šeimomis taip, kaip jie buvo įpratę. Lopšelis – darželis “Gintarėlis” dalyvavo tarptautiniame projekte, skirtame didinti sąmoningumą apie insulto požymius. Darželyje dirbanti Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė pamokėles, kuriose vaikai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir gavo progą pakeisti savo senjorų herojų gyvenimus. Jums gali kilti klausimas, kodėl prie projekto apie insultą kvietėme prisijungti vaikus? Juk insultas dažniausiai ištinka vyresnio amžiaus žmones. Mūsų tikslas yra suteikti visai šeimai žinių apie insulto požymius ir išmokyti, kad juos pastebėjus reikia nedelsiant skambinti numeriu 112.

Vaikai supažindina šeimas su daugybe įvairių dalykų. Patys to nejausdami per vaikus sužinome apie tai, kas mūsų visai nedomina, pavyzdžiui, dinozaurus. Tyrimais įrodyta, kad mokant vaikus sveikos gyvensenos jie gali sėkmingai perduoti šias žinias savo tėvams ir netgi pakeisti jų gyvenimo būdą. Todėl mokydami vaikus svarbiausių insulto simptomų ir to, ką reikia daryti jiems pasireiškus, bei patikėdami jiems „misiją“ perduoti šias žinias savo šeimoms, galime išgelbėti žmogaus gyvybę.

Dalyvaudami programoje vaikai išmoko įsiminti 3 svarbiausius insulto požymius susiedami juos su pagalbos numeriu 112. Programą sudarė 5 pamokėlės, kurių kiekvienai skiriama 1 valanda per savaitę. Kiekvieną savaitę vaikai išmoko 1 insulto požymį. Ugdymo procese vaikams draugiją palaikė 3 „senjorai superherojai“. Kiekvienas superherojus padėjo vaikams išmokti tam tikrą insulto požymį susiedamas jį su vienu skaičiumi iš Europos bendrojo pagalbos numerio 112.

Misijai užbaigti paprašyta šeimų kiekvieną savaitę prisijungti prie interneto svetainės fastheroes.com.

Šioje svetainėje visa šeima galėjo stebėti smagų kassavaitinį animacinį filmuką, sužinoti apie tos savaitės insulto požymį bei užbaigti misiją. Svetainėje vaikas galėjo žaisti smagius žaidimus ir užsidirbti „monetų“, „deimantų“, už kuriuos galėjo „nusipirkti“ ir parsisiųsti Fast Herojų atributikos.

 

 

 

 

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, rūpindamasi neigiamu Covid-19 pandemijos poveikiu vaikų emocinei sveikatai, išvertė knygelę „Mano herojus – tai tu“ knygelę, skirtą viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Joje vaikams priimtinu žaismingu būdu pasakojama apie koronavirusą taip plečiant jų žinias ir suvokimą, pateikiama informacija apie higienos ir saugos tvarką, patarimai, kaip elgtis užklupus neigiamoms emocijoms, kurios gali kilti dėl esamos Covid-19 situacijos bei mokoma laikytis saugumo rekomendacijų. Knygelę parengė Nuolatinio agentūrų bendradarbiavimo komiteto Psichinės sveikatos ir Psichosocialinės pagalbos ekstremaliųjų įvykių metu Atskaitinės grupės (angl. IASC MHPSS RG).

Knygele, mano herojus – tai tu

 

 

 

 

Šis kiškis Sveikuolis yra visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą m-kloje Darinos Klimaitienės padėjėjas. Jis kartu dalyvaus įvairiose sveikatinimo veiklose, vaikų gimtadieniuose, tėvų susirinkimuose. Taip pat kiškis Sveikuolis atostogaus, pramogaus kartu su vaikais išvykose ar lankysis jų namuose. Daug džiugių akimirkų.

Susipažinkime – kiškis Sveikuolis

 

Informacija atnaujinta — 2021.05.26 | << ATGAL

Žodinė paieška

Įstaigos duomenys

Šiaulių lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Darbo laikas – 7.00–18.00
Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Ugdomoji kalba – lietuvių

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Įm. kodas 190528240
A.s. LT837180000001142421
AB Šiaulių bankas, b. k. 71800
Direktorė–Laimutė Garbačauskienė

Saulės tak. 5, LT-78301 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 62
Mob. +370-652 83 845
El. p. gintarelis@splius.lt

Projektai

Projektai
 „Besimokančių darželių tinklas” programa

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Gintarėlis“
Versija neįgaliesiems