SKALSIOJI DUONOS RIEKELĖ

Grupės „Kodėlčiukai“ ugdytiniai 2020-02-05 vyko į Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių, kuriame vyko edukacinė valandėlė  „Skalsioji duonos riekelė“.  Vaikai sužinojo duonos kelią nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Bibliotekininkė Gintana Sutkutė-Sorakienė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Ugdytiniai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Edukacinę valandėlę paįvairino meninio ugdymo mokytojos Aušros Jankauskienės paruoštos dainorėlės, kurios atliko daineles apie duoną. Vaikai susidraugavo su Šiaulių Gegužių progimnazijos 2c klasės ugdytiniais. Visi kartu žaidėme žaidimus, minėme mįsles, sakėme patarles ir priežodžius.

2020 © Šiaulių l-d „Gintarėlis“
Versija neįgaliesiems