ŠVENTINIS ATVELYKIO RYTMETIS

 

          Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykėlėmis. Šią šventę grupės „Kodėlčiukai“ vaikai ir auklėtoja Edita Silvanavičienė nusprendė paminėti kartu su Šiaulių miesto savivaldybės viešąja biblioteka per ZOOM platformą. Vaikai įdėmiai laukė kompiuterio ekrane pasirodant kiškiui. Bibliotekos darbuotoja Gintana Sutkutė-Sorakienė (kiškutis) priminė vaikams Velykų ir Atvelykio švenčių papročius ir tradicijas: margino kiaušinius, deklamavo eilėraščius, rideno margučius. Taip pat papasakojo apie savo kelionę, atskleidė margučių spalvų reikšmes, jų marginimo gudrybes. Smagiausia užduotis buvo-rasti paslėptas kiškio vaišes. Ugdytiniai laikėsi gražaus bendravimo taisyklių ir patyrė džiugių emocijų.

2021 © Šiaulių l-d „Gintarėlis“
Versija neįgaliesiems